Autopojištění - povinné ručení a havarijní pojištění

  • Autopojištění je komplexní pojištění vozidla proti velkému počtu možných nehod a skládá se z povinného ručení a havarijního pojištění.

    Zákonné pojištění vozidel bylo uzákoněno roku 1999 zákonem č. 168/1999 Sb. Mezi lidmi se velmi rychle ujala fráze povinné ručení, které přesně vystihuje k čemu pojištění je. Povinné ručení musí uzavřít každý vlastník, nebo spoluvlastník vozidla registrovaného v Česku a pojištění jsou hrazeny škody, které je vozidlem způsobeno na jiném vozidle či majetku. Sjednat si toto pojištění je rychlejší na internetu a proto se tolik rozmohla možnost sjednání povinného ručení online.

    Havarijní pojištění je oproti povinnému ručení volitelným pojištěním a ten, kdo si ho sjedná získá možnost krytí před zničením vozu, poškozením automobilu a krádeži auta. Havarijní pojištění online je možností jak rychle a efektivně pojistit vozidlo proti krádeži a poškození bez nutnosti navštívit pobočku pojišťovny. Pojistit můžete v rámci havarijka nejen osobní vozidla, ale i nákladní auta, motorky, autobusy a další nezvyklé dopravní prostředky.

zpět na seznam Finance a pojištění