Knihy

 • Knihy jsou nejen slepené či sázané svazky papíru, ale především nositelé hodnotných informací. Alespoň jednu knihu snad přečetl každý gramota v Česku - například Babičku Boženy Němcové, Ferdu Mravence od Ondřeje Sekory, Bibli od neznámého autora, přinejhorším si alespoň prolistoval Kámasútru.

  V Česku totiž máme, oproti zbytku světa, relativně časté a dobré čtenáře. Každý Čech totiž v průměru přečte 8 knih za rok, denně věnuje čtení 41 minut svého času, zaknihy ročně utratí kolem 1300 korun a v domácí knihovničce má průměrně 274 knih.

  Nejčastějšími knihami jsou:

  • kuchařky - knihy plné receptů na různé druhy pokrmů, postupů jak vařit, starat se o potraviny a jak zpracovávat maso.
  • encyklopedie - tzv. chytré knížky, které obsahují informace a obrázky tématických věcí. Většinou jsou zaměřeny na jedno téma, které komplexně popisují. Nejslavnější encyklopedií je Britanica. Je to zároiveň i největší tištěná encyklopedie na světě.
  • odborná literatura - odborné knihy často popisují jedno téma, nejčastěji nové, a to velmi důkladně popissují až do hloubky, které porozumí jen čtenář, který má v oboru již nějaké zkušenosti, nebo se o obor velmi zajímá.

  Existuje spousta dalších druhů knižních žánrů. V knihách si každý z nás může najít důležité informace, nebo v nich nalezne příběhy, které by chtěl (romantické příběhy, romány a sci-fi), či nechtěl sám zažívat (horory a thrillery).

zpět na seznam Obchod