Jeřábové a skladovací technologie

  • Jeřáby patří do kategorie zdvihadel a jeho hlavní úloha je přemisťovat břemena. Jeřáby obvykle využívají lana, navijáky, kladky či kladkostroje. Využití je možné ve všech oblastech průmyslu a stavebnictví. Velmi specifický druh jeřábu je tzv. autojeřáb neboli také automobilový jeřáb. Jedná se o jeřáb namontovaný na automobilovém podvozku. Tento druh jeřábu se proto využívá především v montážních a svatebních pracích v terénu, kde je zapotřebí přesunu.

    Na stránkách jeraby.webnode.cz se nacházejí informace o speciálním typu jeřábů a to o mostových a portálových jeřábech. Tyto druhy jeřábu jsou specifické v tom, že jsou určené ke zvedání břemene ve výrobních halách a v překladištích nákladů (přístavy, nákladová nádraží, atd.) Na stránkách naleznete popis hlavních parametrů mostových a portálových jeřábů a popis ovládání jeřábů. Základními částmi těchto jeřábů jsou nosníky, kolejnici a lávkové nosníky pro obsluhu.

    Další speciální typ jeřábu jsou jeřáby vyprošťovací. Tyto jeřáby používají např. při zásazích u dopravních nehod hasiči.

    Další kategorie jeřábů jsou jeřáby sloupové a konzolové. Montují se k ocelovým a železobetonovým sloupů hal. Jeřáby sloupové a konzolové vynikají poměrně přesnou a jemnou manipulací s přemisťovaným materiálem.

    Společnost JASS patří k předním výrobcům mostových a portálových jeřábů a skladových stohovačů hutního materiálu v České republice. Výrobky bezpečně a spolehlivě pracují po celém území České republiky, ale i v zahraničí. Společnost Jass zajišťuje nejenom výrobu a montáž jeřábové a skladovací technologie, ale i pravidelný servis, opravy, revize a školení obsluhy. Dále společnost Jass nabízí elektrické lanové kladkostroje s nosností od 1 do 80t, které jsou vhodné pro použití ve všech průmyslových aplikacích.

zpět na seznam Stavba